Zadzwoń do nas:
695-479-359

O Darłówku

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowa. Jedno z najpiękniejszych kąpielisk morskich. W Darłówku znajdują się dwie plaże – ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą uchodzącej do morza rzeki Wieprzy, która przecina pas plaży. Specyficzny mikroklimat (duże nasłonecznienie i czyste, nasycone jodem powietrze), piękne lasy sosnowe, szerokie piaszczyste plaże, ścieżki spacerowe i rowerowe, port rybacko-turystyczny, to tylko nieliczne z atutów tego urokliwego miejsca przyciągające tu co roku tysiące turystów. Latem na turystów czekają  stylizowane na historyczne statki wycieczkowe. Obie strony Darłówka łączy most rozsuwany. Będąc u nas warto też zobaczyć wiatraki stanowiące pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce. 80-metrowe olbrzymy mielące wiatr wzbogaciły krajobraz Darłówka. Port w Darłówku jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym – obejmuje on 3-kilometrowy odcinek rzeki Wieprza.

Atrakcje Darłówka

- Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych - Pierwsza taka impreza odbyła się w 1999r. Dokładnym miejscem zlotu jest „Patelnia” w Darłówku Wschodnim. Pasjonaci historycznych, i nie tylko, pojazdów militarnych mogą oglądać czołgi, transportery, samochody, motocykle wojskowe oraz pojazdy specjalne.

- Rejsy na wyspę Bornholm (DANIA)

- Park wodny  „JAN”- Jedyny na Pomorzu Bałtyckim kompleks rekreacyjno-basenowy z wodą morską pozwalający na korzystanie z atrakcji wodnych przez cały rok.

- Latarnia morska wybudowana w 1885 - 22-metrowa, najdalej wysunięta na wschód latarnia morska zaliczana do latarni Wybrzeża Zachodniego.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl